
ПРИСЪСТВЕН СЕМИНАР: Спорни въпроси 15 дни преди въвеждане на единния електронен трудов запис
Дата и час:
16 май 2025 г. в 08:30:00 ч.
Провеждане:
онлайн чрез платформата Zoom /достъп чрез линк/
лв.
Такса за учстие:
240

Теодора Дичева
юрист с над 11 годишен опит като Директор на правната дирекция към изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда“
Програма на семинара
Детайлен коментар на Наредбата за вписване в регистъра на заетостта:
Форматът и редът за съхранение на данните в регистъра на заетостта, редът и сроковете за вписване, заличаване и удостоверяване на обстоятелства, условията за достъп до данните в регистъра;
Достъпът на работника или на държавния служител до единния му електронен трудов запис и до информация за историята на достъпите до единния му електронен трудов запис;
Правото на работодателите и органите по назначаване на достъп до информацията в единния електронен трудов запис – от кой момент достъпът ще е възможен и кои данни ще са видими?
Ще може ли работодателите да видят в регистъра на заетостта кога техният работник е сключил трудов договор за допълнителен труд?
Новия код ЕКАТТЕ за регистрация на повече от едно място на работа при работа от разстояние
Практическо решение за работодателите и органите по назначаване за изпълнение на задължението за оформяне на трудовите и служебните хартиени книжки на работниците и служителите и на държавните служители:
Преглед на данните, които ще подлежат на вписване в единните електронни трудови записи на работниците и служителите и на държавните служители
Кога влиза в сила закона за работодателите и за органите по назначаване?
Какъв е предвиденият срок за оформянето на трудовите и служебните книжки от работодателите и органите по назначаване?
Какъв е срокът за вписване в регистъра на заетостта на всички данни от служебните книжки на държавните служители по действащи служебни правоотношения?
Имат ли задължение работодателите да вписват данните от хартиените трудови книжки на наетите от тях работници в новосъздадения регистър на заетостта?
Ще продължи ли да бъде основен удостоверителен документ трудовата/служебната книжка за вписаните в нея обстоятелства, след като започне ползването на регистъра на заетостта?